Logo of Team Belgium

Het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC) is officieel toegetreden tot de ‘World Union of Olympic Cities’ als geassocieerd lid. Deze internationale organisatie, opgericht in 2002 door de Stad Lausanne – Olympische Hoofdstad – en de Stad Athene, verenigt vandaag 49 steden uit 25 landen en 5 continenten die de Olympische Spelen of de Olympische Jeugdspelen hebben georganiseerd of zullen organiseren. 

Sinds 2023 stelt de Unie zich ook open voor de Nationale Olympische Comités van deze gastlanden, als erkenning van hun sleutelrol in het behoud en de ontwikkeling van de olympische erfenis. Dankzij de steun van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is de toetreding van het BOIC mogelijk zonder rechtstreekse financiële bijdrage, waardoor het BOIC kan aansluiten bij een uniek netwerk van expertise en samenwerking rond duurzaamheid en nalatenschap van de Spelen. 

Als lid krijgt het BOIC bevoorrechte toegang tot een uitgebreid netwerk van stakeholders die zich inzetten voor de valorisatie van de Spelen en de promotie van een actieve en gezonde levensstijl. Dit lidmaatschap biedt de kans om ervaringen te delen, nieuwe samenwerkingen op te zetten en te innoveren in praktijken die bijdragen aan een positieve en duurzame impact van de Olympische Spelen. 

De jaarlijkse top van de World Union of Olympic Cities zal dit jaar plaatsvinden van 19 tot 24 oktober 2025 in de Zuid-Koreaanse steden: Seoul en PyeongChang. Dit evenement brengt gaststeden en stakeholders van de Olympische wereld samen rond twee belangrijke momenten: 

  • het Olympic Legacy Forum, gewijd aan het delen van goede praktijken en het verkennen van nieuwe vormen van samenwerking; 

  • de smartcities & sport summit, die in 2025 de nadruk zal leggen op het thema “technology & sport: the e-volution”, waarbij het potentieel van nieuwe technologieën wordt onderzocht om steden slimmer te maken via sport. 

Met dit lidmaatschap bevestigt het BOIC zijn engagement om actief bij te dragen tot de ontwikkeling van de olympische erfenis en om zijn plaats binnen de internationale olympische gemeenschap verder te versterken. 

Meer info