Logo of Team Belgium

Neisser Loyola, onze schermer van Parijs 2024, was samen met de volledige floretploeg aanwezig op de stage in Belek. “Het is de eerste keer dat ik zoiets meemaak, het is een fantastische ervaring. Samen zijn met alle atleten en de staf van het BOIC, dat is echt geweldig.”

Wat de degenaar vooral opviel, zijn de indrukwekkende infrastructuren van de Gloria Sports Arena. “De infrastructuur heeft me echt verbaasd. Ik wist niet wat ik moest verwachten, maar alles hier is ongelooflijk. We hebben alles, we kunnen alles doen.”

Een Team Belgium-stage in Belek is er niet alleen om je seizoen voor te bereiden, maar ook om kennis te maken met andere sporten en andere sporters. “Zo’n stage helpt enorm, het laat je zien hoe andere sporten trainen en daar kan je inspiratie uit halen voor de toekomst. Voor de schermsport is de eerste wereldbekermanche van het seizoen over twee weken, dus we hebben hier heel goed kunnen trainen en ons voorbereiden.”

Het schermteam maakte van de gelegenheid gebruik om de andere atleten kennis te laten maken met hun sport. “Het was kort (nvdr: 1 uur), maar het was leuk. De andere atleten vonden het geweldig, we konden tonen wat schermen is: de aanvallen, de technieken en de touches. Ik denk dat iedereen er echt van genoten heeft.”

Neisser Loyola richt zijn blik nu op Los Angeles 2028. Maar tot het zover is, “is het doel om mijn levensstijl en mijn training goed af te stemmen, zodat ik regelmatig op het podium sta in de Europese en Wereldbekers. En dan vanaf mei 2027: alles geven om de kwalificatie voor de Spelen te pakken!”