Logo of Team Belgium

Toma Nikiforov leeft met vertrouwen toe naar zijn D-day op de Olympische Spelen in Rio. Volgende week donderdag gaat de nummer 9 van de wereld in zijn klasse tot 100 kg voor eremetaal. Ook Jorinde Verwimp (dressuur) en Dirk Van Tichelt (judo) blikken vooruit.

"Ik heb net een heel interessante stage in Uberlandia afgewerkt", legt de 23-jarige judoka zondag uit. "Ik werd er niet geconfronteerd met alle drukte en stress die hier rond de Spelen hangen. Ik heb er goed kunnen trainen en me voorbereiden. Ik ben heel blij dat het BOIC die mogelijkheid heeft geboden."

"Als je naar de tabel kijkt, zie je dat ik zevende reekshoofd ben. Maar goed, dat wil allemaal niets zeggen. De nummer 1 van de wereld moet tegen de titelverdediger de mat op. De loting is wat ze is. Iedereen heeft hier honger en wil olympisch kampioen worden. Je moet voor iedereen op je hoede zijn en niemand onderschatten." In zijn eerste kamp staat Toma Nikiforov tegenover de Iraniër Javad Mahjoub (IJF 27).

Jorinde VERWIMP: 'HEEL SPECIAAL'

Jorinde Verwimp verdedigt op de Olympische Spelen in Rio de Belgische kleuren in de dressuur. Op haar 21e hoopt ze met haar paard Tiamo op een finaleplaats. "Het is heel speciaal dat ik hier op mijn 21e mag bij zijn", vertelt ze. "Vier jaar geleden ging ik op stal bij drievoudig olympisch kampioen Anky van Grunsven om te trainen met het doel om hier te staan. Ik was toen nog juniore maar het was wel al een droomdoel. Het is fantastisch dat het nu is uitgekomen."

Dirk VAN TICHELT: 'ALLES VERLOOPT NAAR WENS'

Judoka Dirk Van Tichelt neemt in Rio de Janeiro voor de derde keer deel aan de Olympische Spelen. Na een vijfde plaats in Peking en een negende in Londen hoopt hij dit keer op het podium te staan van de klasse tot 73 kg. "Op training verloopt alles naar wens. Als het morgen ook zo goed gaat, dan vecht ik voor de medailles. Maar dat zullen we morgen zien. Ik hoop er uiteraard op. Elk tornooi begin ik met die ingesteldheid. Dat moet ook zo, anders zou ik niet zo hard trainen." Van Tichelt is het nummer 18 op de wereldranglijst. Zijn eerste tegenstander wordt de Qatarees Morad Zemmouri (IJF 94).