De Belgische nationale mannenhockeyploeg (FIH 1) won zaterdag in Auckland zijn derde wedstrijd in de Hockey Pro League. Tegen Nieuw-Zeeland, de nummer acht van de wereld, werd het 6-2 (rust: 4-1). Victor Wegnez onderstreepte nadien het belang van een goede start. "Het was cruciaal om als eerste te scoren", klonk het bij de Belg.
"Onze taak was om van bij het eerste fluitsignaal meteen druk naar voren te zetten", verklaarde Wegnez. "Nieuw-Zeeland is een moeilijk te bespelen team als het vertrouwen krijgt. Zelfs na onze drie doelpunten probeerden we geen gas terug te nemen.
Halfweg het derde kwart viel onze organisatie toch wat weg, maar gelukkig zonder erg. De wisselwerking tussen defensie en middenveld verliep vandaag vlot en we konden onze aanvallers makkelijk bereiken. Hieraan blijven we de komende partijen zeker werken. We missen onze start in de Pro League niet en kunnen ons blijven richten op ons hoofddoel: de Spelen in Tokio."
Met acht punten na drie wedstrijden komen de Lions aan de leiding van de Pro League. Zondag staan de Belgen en Nieuw-Zeeland een tweede keer tegenover elkaar in het North Harbour Hockey Stadium. Nadien trekken ze voor een tweeluik naar India.
Belga