Logo of Team Belgium

Het BOIC is verheugd de nieuwe samenstelling van haar Atletencommissie aan te kondigen. Deze belangrijke commissie heeft als hoofddoel de atleten te vertegenwoordigen en hun stem te laten horen binnen het BOIC. 

Na de verkiezing, waarbij elke atleet die België vertegenwoordigd heeft op minstens één van de twee laatste edities van de Olympische Zomer- of Winterspelen kon stemmen, werden twaalf atleten verkozen om de Atletencommissie te vormen. Ruim meer dan de helft van de stemgerechtigde atleten heeft zijn stem uitgebracht. Dit wijst op een sterke betrokkenheid van de atleten en onderstreept het belang dat zij hechten aan een goed vertegenwoordigde en actieve Atletencommissie. 

We wijzen er ook op dat de nieuwe samenstelling van de Commissie het resultaat is van zowel de verkiezingsuitslag als de naleving van de regels uit het reglement van de Commissie: er moeten twee atleten zijn die aan Olympische Winterspelen hebben deelgenomen, er mogen niet meer dan twee vertegenwoordigers per sport zijn, en de commissie mag uit maximaal 2/3 leden van hetzelfde gender bestaan. 

 

De leden van de Atletencommissie van het BOIC, verkozen voor een mandaat van 4 jaar, zijn de volgende: 

Daarnaast blijft Yuhan Tan lid van de Commissie als lid van de Atletencommissie van het Wereldantidopingagentschap (WADA). 

 

Binnen de Atletencommissie zal een voorzitter verkozen worden, wiens benoeming vervolgens ter goedkeuring zal worden voorgelegd aan de Raad van Bestuur van het BOIC. Zoals in het verleden zal de nieuwe voorzitter zetelen in de Raad van Bestuur en in het Bureau van de Raad van Bestuur van het BOIC. 

Bovendien zal de Commissie uit haar leden ook volgende functies aanwijzen: 

  • twee vice-voorzitters; 
  • een vertegenwoordiger in de Selectiecommissie; 
  • twee vertegenwoordigers in de Algemene Vergadering van het BOIC, die de hoedanigheid van effectief lid met stemrecht verkrijgen; 
  • een vertegenwoordiger bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). 

Tot slot heeft de Raad van Bestuur van het BOIC ook de mogelijkheid om nog drie bijkomende leden aan te duiden. 

Gerelateerde berichten