Logo of Team Belgium

Op 8 februari, het Winter Olympic Festival opende op zaterdag 7 februari feestelijk zijn deuren en kende een bijzonder succesvol openingsweekend. Nog maar net begonnen en het overdekte olympische dorp lokte al heel wat enthousiaste bezoekers. Zij genieten volop van de sportinitiatieven, de grote overdekte ijspiste en uiteraard de rechtstreekse uitzendingen van de Olympische Winterspelen Milano Cortina 2026 op de grote schermen.

Het evenement loopt dagelijks sinds 7 februari tot en met 22 februari op de ruime esplanade aan de Koninginnelaan, die voor de gelegenheid werd omgetoverd tot het kloppende hart van de olympische beleving in België. De Team Belgium Shop doet het eveneens uitstekend vanaf de eerste dag: tal van fans tonen vol trots hun nationale en olympische kleuren.

Op zondag 8 februari verzamelden maar liefst 100 Olympiërs, leden van de Belgian Olympians Association, op het Olympic Festival om samen de start van de Spelen te vieren. Er waren zo’n 14 Olympische medaillewinnaars aanwezig. Velen onder hen zullen tijdens de komende twee weken nog regelmatig in Middelkerke aanwezig zijn.

De gezellige sfeer in de winterbar, de aanwezigheid van verschillende wintersportfederaties die initiaties en demonstraties aanbieden, én het enthousiasme van het publiek en atleten dat Team Belgium komt aanmoedigen, bevestigen opnieuw dat Middelkerke dé place to be is tijdens deze Winterspelen.

De ijspiste, het pronkstuk van het festival, is uitgegroeid tot een echte ontmoetingsplek waar jong en oud kunnen schaatsen, elkaar ontmoeten en samen meeleven met de olympische prestaties.

De toegang tot het festival is gratis; enkel het schaatsen op de ijspiste is betalend.

Volledig programma, openingsuren en foto’s: www.olympicfestival.be
Facebook: Olympic Festival
Instagram: @belgiumolympicfestival

Gerelateerde berichten